August 16-22, 2021
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Department Advisory Committee2020-04-07T09:05:57-04:00

Department Advisory Committee (DAC)

Axtell, Emma    W6136 No. 2 Rd. Menominee  49858      Youth Rep.

Baumler, Sue     N8759 P1 Rd. Stephenson  49887             Swine Assistant

Chadwick, Carol     20430 S. Sullivan Cr. Rd. Fibre 49782        Rabbit Rep.

Dalgord, Lori        9054 00.25 Road, Garden 49835               Jr. Mkt. Livestock Bd.

Dalsanto, Jim         N11412 St. Hwy M95 Channing  49815    Draft horse Rep.

Ebsch, Sally       W7602 Co. Rd. 356, Stephenson  49887  Sheep & Goat Rep.

Gatien, Melissa P.O. Box 94   Hermansville 49847              Dairy Supt.

Harrington, Ann        11040W Tanquay Rd., Cooks 49817          Authority/Secretary

Havelka, Rebecca               N4314 River Dr.    Wallace  49893             Youth Rep.

Havelka, Kris         N4314 River Dr.  Wallace  49893               Dairy Rep.

Hurley, Jackie    15 Hurley Dr. Marquette 49859  Horse Supt.

Hurley, Stephanie            15 Hurley Dr. Marquette 49859  Equine Assistant

Kleiman, Petey     15525 County Rd. 553  Wilson  49896      Poultry Rep.

Krueger, Sheila    1001 N. Lincoln Rd. Escanaba 49829         UPSF Staff

Larson, Ryan                     Draft Horse Asst.

Linderoth, Janis      N9308 Linderoth Rd.  Daggett  49821      Authority

McBroom, Ed           N470 Thaler Dr. Vulcan 49892     Chair/Milkhouse Supt.

Micheau, Vickie    1001 N. Lincoln Rd. Escanaba 49829         UPSF Staff

Nelson, Judy       10652 Hwy M35, Gladstone  49837          Equine Rep.

Palosaari, Steve     41482 Pike River Rd. Chassell  49916        Highland Supt.

Poe, Jessy                     Poultry/Rab. Asst.

Quist, Carol     W2575 Co. Rd. 380 Carney 49812             Sheep/Goat Supt.

Radloff, Dave      2840 College Ave., Escanaba 49829          MSUE

Sorensen, Andrea  N1149 Hwy M-35  Menominee 49858     Poulty/Rabbit Supt.

Spaude, Jodi        N7305 Parmeter St.  Ingalls  49848           Swine Supt.

Stapleton, John       14985 16th Rd.  Garden  49835  Jr. Beef Rep.

Steele, Amanda               W537 G30 Rd. Bark River  49807               Swine Rep.

Sundstrom, Rochelle              N8985 Johnson Rd. Stephenson  49887   Sheep & Goat Asst.

VanElsacker, Crystal   3080 County Rd. SO  Felch  49831             Draft Horse Supt.

Verbeek, Kayla     5550 County 420  21st Rd. Gladstone 49837         Breeding Beef Rep.

Wallace, Veronica              1690 9th Rd. Bark River 49807    Beef Supt.

Wells, Connie  W4773 County Rd. 388  Powers  49874   Beef Assistant

Wood , Jeff        13846 12th Lane  Garden  49835               UPSF Staff

Zellar, Kelly       624 Ludingston St. Apt. 501, Escanaba 49829       Dairy Assistant